Pagrindinė programa  

Visi filmai

Svetimkūniai

„Šiukšlinu, vadinasi, esu“. Būtent taip šio filmo rėmuose būtų galima perfrazuoti garsiąją René Descartes’o frazę. Su nuostabiais gamtos vaizdais kontrastuojančios atliekos, pasklydusios po atokiausius planetos kampelius, yra niūrus žmogaus egzistavimo žemėje įrodymas: šiukšlės kalnuose, šiukšlės paplūdimiuose, šiukšlės dykumose, šiukšlės vandenyno dugne. Iš ramių ir meditatyvių scenų sudėtas filmas suteikia erdvės individualiai refleksijai ir švelniai primena, kad atliekos – mūsų visų problema. Pasakojimą užbaigia festivalio „Burning Man“ vaizdai, tarsi įspėjantys apie žmonijos laukiantį fantasmagorinį ateities paveikslą. 

„Svetimkūniuose“ stebime ne tik didžiulius atliekų kiekius įvairiausiuose pasaulio kampeliuose, bet ir tuos, kurie diena po dienos įvairiais būdais tas atliekas renka ir šalina. Filmas lėtas, kaip ir visi režisieriaus darbai, tačiau turėkite kantrybės: finalas – vienas gražiausių mano šiemet matytų, ir teikiantis vilties. (Eglė Maceinaitė)

Rugsėjo 26 d. filmą pristatys LRT RADIJO žurnalistė Vaida Pilibaitytė. 

Nikolaus Geyrhalter

Nikolausas Geyrhalteris – vienas garsiausių Austrijos dokumentinio kino kūrėjų, žinomas dėl savo autorinio braižo. Filmai pasižymi kameros statiškumu, geometrinėmis kompozicijomis, bendrais planais. Režisierius tris kartus bandė, bet neįstojo į kino mokyklą ir 22-ejų įkūrė kino gamybos kompaniją. Geyrhalterio filmų retrospektyvos jau buvo surengtos „Pompidou“ centre Paryžiuje, Berlyno kino ir videomeno centre „Arsenal“ ir svarbiuose dokumentikos festivaliuose. „Svetimkūnių“ pasaulinė premjera įvyko tarptautiniame Lokarno kino festivalyje.

Apdovanojimai

Zagrebo dokumentinių kino festivalis – „Big Stamp“ apdovanojimas regioniniame konkurse, 2023
Tarptautinis Lokarno kino festivalis – „Pardo Verde WWF“ apdovanojimas, 2023

Filmo seansai

09.26 Antradienis
  • Senamiesčio „Pasaka“ (Vilnius) 18:15 Pristatymas

09.28 Ketvirtadienis
  • „Skalvija“ (Vilnius) 21:10


Informacija

Režisierius: Nikolaus Geyrhalter
Scenarijus: Nikolaus Geyrhalter
Operatorius: Nikolaus Geyrhalter
Montažas: Samira Ghahremanii, Michael Palm
Garsas: Sergey Martynyuk, Nora Czamler
Prodiuseriai: Nikolaus Geyrhalter, Michael Kitzberger, Wolfgang Widerhofer, Markus Glaser
Gamintojas: NGF Geyrhalter
Austrija, 2022, 100 min.