Lietuviškos premjeros  

Visi filmai

Kabinetas

Žurnalistai Dovydas Pancerovas ir Birutė Davidonytė atveria duris į žurnalistinių tyrimų skyriaus kabinetą portalo „15min“ redakcijoje 2019-2020 m. Būtent čia gimė didelio atgarsio sulaukusi knyga „Kabinetas 339“ ir vystėsi pirmosios knygos „Pranešėjas ir Prezidentas“ užuomazgos. Tiriamosios žurnalistikos profesija audrina vaizduotę, ir žiūrovui gali susidaryti įspūdis, kad žurnalisto diena – kupina veiksmo ir įtampos. Tačiau realybė gerokai proziškesnė: šimtai elektroninių laiškų, skambučių, retkarčiais biuro gyvenimą paįvairinantys smulkūs asmeninio gyvenimo inkliuzai. Filmas subtiliai kelia klausimus apie žurnalisto darbo esmę, pareigą ir atsakomybę prabilti, o taip pat nuolat kamuojančią nesaugumo būseną, kai riba tarp tiesos ir melo vis labiau blunka.

Debiutinis filmas „Kabinetas“ dėmesį patraukė dėl režisierės pasirinkto kampo. Pasirinkusi intriguojančią temą, režisierė nusprendė kurti ne portretą, ne tiriamąją dokumentiką, bet filmą apie atmosferą ir santykius. Kartu ji nuolat laviruoja tarp metaforų ir svarstymų, ką galima rodyti – juk didžioji dalis informacijos yra konfidenciali. (Eglė Maceinaitė)

Spalio 1 d. režisierę kalbins LRT TELEVIZIJOS žurnalistė ir laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėja Audra Avižiūtė.  

Živilė Mičiulytė

Živilė Mičiulytė yra dokumentinio kino ir teatro režisierė, gimusi Vilniuje 1990 metais. Baigusi kino režisūros bakalaurą bei magistrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, 2020 metais ten pat apsigynė meno doktorantūros laipsnį. Jos tyrimo tema buvo „Post-tiesos fenomeno raiška kine ir teatre: kūrybinės strategijos“ (jos pirmas ilgametražis dokumentinis filmas „Kabinetas“ buvo jo dalis). Yra sukūrusi du trumpametražius dokumentinius filmus „Maša“ ir „Žana“ (nominuotas kaip geriausias studentiškas filmas Šefildo dokumentinių filmų festivalyje).

Filmo seansai

09.23 Šeštadienis
  • „Romuva“ (Kaunas) 18:00 Pristatymas

09.26 Antradienis
  • Alytaus kino teatras „Dainava“ 18:00 Pristatymas

09.28 Ketvirtadienis
  • „Skalvija“ (Vilnius) 19:10 Pristatymas

09.30 Šeštadienis
  • „Arlekinas“ (Klaipėda) 18:00 Pristatymas

10.01 Sekmadienis
  • Senamiesčio „Pasaka“ (Vilnius) 17:30 Pristatymas


Informacija

Režisierė: Živilė Mičiulytė
Scenarijus: Živilė Mičiulytė
Operatorius: Mindaugas Zagorskis
Montažas: Živilė Mičiulytė, Gabrielė Urbonaitė
Garsas: Mindaugas Smega, 
Muzika: Agnė Matulevičiūtė
Prodiuseris: Stasys Baltakis

Gamintojas: Film Jam
Lietuva, 2023, 60 min.