Paskutinieji dalykai

Ar esate galvoję apie pasaulį, kuriame nebelieka žmogaus? Šiame originaliame pasakojime žmonių beveik nesutiksite, tačiau gyvybės čia apstu. Ji glūdi ten, kur mažiausiai tikitės, pulsuoja pačiosenejudriausiose formose: akmenyse. Mokslinio ir meninio pasakojimo sandūroje kiekvienas akmuo – tai tekstas, laukiantis, kada bus perskaitytas. Šis filmas – tai vizuali meditacija, dirginanti klausą, regą, erdvės pajautimą, ir kviečianti iš naujo pažvelgti į mus supantį pasaulį bei priartėti prie visa ko ištakų.

Svarbios eksperimentinio kino kūrėjos Deborah’os Stratman naujausio filmo „Paskutinieji dalykai“ konceptualumas ir vizualumas pribloškia. Šis filmas – tai poetiškas žvilgsnis į laiką, evoliuciją ir išnykimą per geologijos, mokslinės fantastikos ir filosofinių idėjų prizmę. Stratman pasitelkia įspūdingus mokslininkų sukauptus fotografijų ir video archyvus, atsisako naratyvumo ir (mažiausiai) penkiasdešimt minučių patraukia žmogų iš evoliucijos procesų centro. Berlyno kino festivalyje ovacijomis ir šūksniais palydėtas filmas yra patirtis, kurią būtina išgyventi kino teatre. (Ona Kotryna Dikavičiūtė)

Informacija apie atidarymo seansus rugsėjo 21 d.

Po seanso kviečiame žiūrovus į vakarinę atidarymo dalį Vilniaus universiteto „Idėjų observatorijoje“ (M.K. Čiurlionio g. 29). 20 val. „Idėjų observatorijos“ teritorijoje vyks geologo Jono Šečkaus ekskursija (30 min.) apie Vilniaus miesto geologiją, vėliau kviesime apžiūrėti dr. Eugenijos Rudnickaitės specialiai festivaliui surengtą mineralų parodą, aplankyti observatorijos bokštelius ir susipažinti su šios vietos istorija. Žiūrovų taip pat lauks vaišės, muzika (DJ Híldå) ir vyno taurė. Dalyvavimas ekskursijoje ir vakarinėje atidarymo dalyje atviras visiems.

Deborah Stratman

Čikagoje gyvenanti menininkė, filmų kūrėja Deborah Stratman kuria skulptūros, instaliacijos, piešimo, vaizdo ir garso srityse. Menininkę domina galios, kontrolės ir tikėjimo klausimai, žmogaus siekis kontroliuoti fizinę aplinką, pavyzdžiui, kraštovaizdžiuos arba įvairias sistemas. Stratman buvo suteiktos Fulbraito ir Guggenheimo stipendijos, jos filmai ir meno kūriniai pristatyti Niujorko MoMA muziejuje, „Pompidou“ centre, Austrijos kino muziejuje, „Whitney“ bienalėje Niujorke, tarptautiniuose kino festivaliuose.

Apdovanojimai

Beriko kino ir medijų meno festivalis – „New Cinema“ apdovanojimas, 2023

Filmo seansai

09.21 Ketvirtadienis
  • „Skalvija“ (Vilnius) 18:00 Pristatymas
  • Paupio „Pasaka“ (Vilnius) 18:30 Pristatymas
  • „Arlekinas“ (Klaipėda) 18:00

09.29 Penktadienis
  • Paupio „Pasaka“ (Vilnius) 17:00


Informacija

Režisierė: Deborah Stratman
Scenarijus: Deborah Stratman
Operatorė: Deborah Stratman
Montažas: Deborah Stratman
Garsas: Simon Apostolou
Muzika: Olivia Block, Whitney Johnson, Okkyung Lee, Nicolas Collins, Thomas
Ankersmit
Prodiuseriai: Deborah Stratman, Anže Peržin, Gaëlle Boucand
Gamintojas: Pythagoras Film
Prancūzija, JAV, Portugalija, 2023, 50 min.